Başarılı akademisyen Kanlıoğlu Prag’ı İzmir’e taşıdı

28 Ekim 2021

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesinin başarılı akademisyeni fotoğraf sanatçısı Dr. Öğretim Üyesi Alahattin Kanlıoğlu’nun eserlerinden oluşan “Rüya Şehir Prag” sergisi sanatseverlerle buluştu. EÜ İletişim Fakültesi Fuaye Alanı’nda açılışı gerçekleştirilen sergiyi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı’nın yanı sıra, çok sayıda akademisyen ve öğrenci ziyaret etti. Sergide yer alan eserler, katılımcıların beğenisiyle karşılandı.

Yeni akademik yılın heyecanın yaşadıklarını söyleyen Dekan Prof. Dr. Dilek Takımcı, “İletişim Fakültesi olarak yeni akademik yılda öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür etkinliklerle onları uzun süre ayrı kaldıkları kampüs ortamına tekrar adapte etmeye çalışıyoruz. İletişim alanının en önemli kollarından biri de fotoğraf.  Alahattin Hocamız, uluslararası alanda birçok ödüle layık görülmüş, başarılı bir fotoğraf sanatçısı. Kendisi, sergilediği eserleri ile adeta Prag kentini İzmir’e taşıdı. İncelediğim eserlerden gerçekten çok etkilendim. Öğrencilerimize de ilham kaynağı olan çalışmalarından dolayı hocamızı tebrik ediyorum”  dedi.

Prag’ın turistler ve fotoğrafçılar için çok özel bir şehir olduğunu vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Kanlıoğlu ise, “Bu şehir, bana orta çağdan günümüze ışınlanmış bir şehir gibi hissettirdi. Şehrin estetiği çok iyi korunduğundan, sokaklarında dolaşmak adeta bir rüya gibiydi. Bir fotoğrafçı olarak yarattığı atmosfer ile sokaklarında dolaşanları adeta büyüleyen bu şehri kendi gözlerimle deneyimleyip fotoğraflar çekebildiğim için kişisel olarak kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. Başta Sayın Dekanımız olmak üzere sergimize iştirak eden herkese teşekkür ediyorum. Amacım bu sergide yer alan fotoğrafları daha büyük kitlelere ulaştırmak ” diye konuştu.

Siyah-beyaz kanvas tablolar üzerine işlenmiş 35 fotoğrafın yer aldığı sergi, 27 Kasım tarihine kadar Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde ziyaretçileri ağırlayacak.

 

Leave a Comment